Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

KURULUŞ

Giriş
Kuruluş
​ 
 Müdürlüğümüz; Aydın ili Didim İlçesinde; Doğu ve Güney Sınırı ise denizlerle çevrili bulunan yarımadadır. Müdürlüğümüz kamp tesisleri; Aydın Emniyet Müdürlüğü yapmış olan rahmetli Emniyet Müdürü Cihat SUNAR’ ın ve rahmetli Kenan KOÇ’ un, Emniyet Genel Müdürlüğü görevini ifa eden Vali Sayın Fahri GÖRGÜLÜ’ nün, Polis Akademisi Başkanlığı yapan Sayın Siyamettin Yılmaz YALINPALA’ nın gayretleri ile üzerinde bulunduğumuz yarımada teşkilatımıza kazandırılmıştır. 
 1997 yılında Aydın İl Emniyet Müdürlüğü yapan Sayın A.Tekin AKIN zamanında Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfından kaynak temini sağlanılmış ve binaların arasındaki yol bağlantıları, aydınlatma ve 4. Koy düzenlenmesi bu katkılarla yapılmıştır. 
 Müdürlüğümüz; 1986 yılında Eğitim ve Öğretim Merkezi olarak ilk defa Polis Akademisi Başkanlığına bağlı olarak hizmet vermeye başlamış ve daha sonra Bakanlık Makamının 03.02.1991 tarihli onayları ile “ Didim Polis Eğitim Merkezi “ adını alarak Eğitim Daire Başkanlığına bağlanmıştır. 
 Polis Akademisi Öğrencilerinin uygulamalı kamp eğitimlerini daha etkin ve verimli hale getirmek üzere Bakanlık Makamının 15.01.1992 tarihli onayı ile Polis Akademisi Başkanlığı’ na bağlanarak “Polis Akademisi Uygulamalı Eğitim Şube Müdürlüğü” ne dönüştürülmüştür. 1999 yılı Mayıs ayına kadar Polis Akademisi Öğrencilerinin uygulamalı kamp eğitimlerine yönelik hizmetini sürdürmekte iken; Teşkilat Mensuplarımıza daha verimli hizmet vermek için Bakanlık Makamının 27.05.1999 tarihli onayları ile Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlanarak “ Didim Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü” ne dönüştürülmüştür. 
 Tesisimizi, teşkilat içerisinde bulunan diğer sosyal tesislerden farklı kılan özellik, sadece denizinin temiz oluşu değil, İlçemizin Antik Didyma Kentinin üzerine kurulmuş olmasıdır. Ayrıca; Açık Hava Müzesi oluşu ile de ilgi çekmektedir. Gerçekten de Didim, Milet ve Priene (Hisar Yurdu)Antik Kentlerin yer aldığı bölge, Anadolu’nun en güzel bölgelerinden birisidir. 
 Alternatif tatil olarak da; her biri binlerce yıllık tarihi saklayan Apollon Tapınağı, tapınağa 7 Km. uzaklıkta Deniz Fenerinin olduğu bölge Poseidon Sunağı, Medusa Efsanesi, Milet, Piriene (Hisar Yurdu), Heraklia, Efes, Bafa Gölü ve çevresinde bulunan Iasos Kenti ve Mağaraları, Akburgazi Kalesi, Aziz Nikolaos Kilisesi, Herakleia Antik Kenti, Athena Tapınağı, İyonik Stoa, Delphınion, Tanrı Ambarı, Anıtsal Çeşme, Capito Hamamı, Faustina Hamamı vb. onlarca tarihi yerleri de gezme imkânına sahipsiniz. 
 Tesisimiz ayrıca; doğal güzelliği, temiz plajları, sığ denizi ve aynı zamanda Ülkemizin en leziz balıklarının da bolca bulunduğu ve avlanma imkânının olduğu bir doğa harikasıdır. 
​​​​​​​​​​
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • BİMER
 • KURUMSAL E-POSTA
 • POLİS AKADEMİSİ
 • E-DEVLET HİZMETLERİ
 • PEKAY
 • POLİS RADYOSU
 • EGM ÇOCUK SAYFASI
 • POLİS BAKIM ve YARDIM SANDIĞI
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ