Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

SORULARINIZ

Giriş
Sıkça Sorulan Sorular

 

*Kamp planlaması neye göre yapılmaktadır?

 • Sosyal tesisler kuruluş, görev ve çalışma yönetmeliğinin 32. ve 49. Maddesi gereğince;

            a) Emniyet Teşkilatı şehit mensuplarının eş ve çocukları ile anne ve babaları.

b) Görev malulü Emniyet Teşkilatı mensupları, eş ve çocukları ile anne ve babaları.

            c) Şark illerinde görevli Emniyet Teşkilatı mensupları, eş ve çocukları,

            d) Diğer kadrolarda görevli ve Emekli Emniyet Teşkilatı mensupları ile eş ve

çocukları tarafından yapılan kamp müracaatları, müracaat sırasına göre değerlendirilerek, komisyon tarafından planlama yapılmaktadır.

 

 *Kampınıza nasıl müracaat etmem gerekir?

 • Kampımıza internet sitemizde bulunan online başvuru linkinden veya yine sitemizde bulunan müracaat formunu doldurduktan sonra (0 256) 835 34 78 numaralı faksımıza göndererek müracaat edebilirsiniz.​

*Kampınıza müracaatımı yaptım, bundan sonra ne yapmalıyım?​ 

 • “Kamplarda Uygulanacak Usul ve Esaslar” konulu yazının “Kampa Katılacak Personel İle İlgili Şartlar” bölümü gereğince, Müracaat formunuz Müdürlüğümüze ulaştıktan sonra “Kamp Planlama Komisyonu” tarafından oda tahsisi yapılarak size SMS veya Telefon ile geri bildirim yapılmaktadır. Yapılan geri bildirimde “Kamp dönem tarihi, oda numaranız ve yatırmanız gereken kamp avansı miktarı bildirilecektir. Geri bildirim alındıktan sonra Kamp Avansı yatırılarak dekontu Müdürlüğümüze faks ve ya e-mail ile göndermeniz gerekmektedir. 

*Belirlenen oda ücretlerine yemek fiyatları dahil mi?

 • ​Kamp dönemi ve günlük oda ücretlerine Sabah kahvaltı ve Akşam yemeği dahildir.​

*Konaklayan misafirlerin yemek ihtiyaçları nasıl karşılanır?

 • Tesisimizde, Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Tesisleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nin 29.maddesinin (ç) bendine istinaden oda ücretine dahil Yarım Pansiyon sistemi ( Sabah Kahvaltısı–Akşam Yemeği Self Servis ) uygulanmaktadır.  

*Kahvaltı ve Akşam yemeği hangi saatlerde verilir?

 • Kahvaltı Saatleri                :08:30 - 11:00
 • Akşam Yemek Saatleri      :18:30 - 21:00  

*Yarım Pansiyon Konaklamalarda, İçecekler fiyata dahil midir?

 • Kahvaltı ve Akşam Yemeklerinde Kişi Başı 1 Adet 0,5 lt su ücretsiz olarak verilmektedir. Diğer içecekler ücretlidir.

 

*Tam Pansiyon veya her şey dahil konaklamanız var mı, Yemek ihtiyaçlarımızı başka türlü nasıl karşılarız?

 • Tam pansiyon veya her şey dahil sistemi mevcut değildir. Yarım Pansiyon sistemi uygulaması olduğundan Kahvaltı ve Akşam Yemekleri dönem ücretine dahil olup, Restoran kısmında ızgara ve çeşitlerini, Kafeterya-Pastane kısmında aperatif yiyecek ve içekleri, Plajlarda ise 5 ve7. Koy kısımlarında bulunan kafeteryalarımızdan ücret ödemek koşuluyla yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabilirler.   

​*4 kişilik odada 3 kişi, 3 kişilik odada 2 kişi kalması durumunda oda ücretlerinde herhangi bir değişiklik olur mu?

             ·    Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Tesisler Kuruluş ve Çalışma Yönetmeliği Madde 34-g bendince oda ücreti tam alınır.​ Ancak Oda kişi sayısından az kişi (dört kişilik odada üç kişi – üç kişilik odada iki kişi v.b.) kalması durumunda yemek ücreti düşülerek oda ücreti hesaplanacaktır.​


*Dönemlere göre oda mevcudunuz nedir?

 • Tesisimiz 353 oda, 1310 kişi kapasitelidir. Kamp müracaatları alındıktan sonra yapılan planlama neticesinde boş kalan oda durumu internet sitemizde yayınlanacak ve bu odalar için müracaat alınmaya devam edilecektir.

*Bedensel Engellilere uyumlu odanız var mı?

                 ·      Bedensel Engellilere uyumlu 5 adet odamız mevcuttur.

 *Müdürlüğünüz tesislerinden sadece Emniyet mensupları ve yakınları mı faydalanabiliyor?

 1.  ​Emniyet Teşkilatı çalışan ve emekli personeli ile 1.derece yakınları ile refakatinde gelenler,
 2. 657 sayılı Devlet Memurları Kapsamına giren diğer kamu personeli ve refakatinde gelenler,
 3. EGM Sosyal Tesisler Kuruluş Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin "Sosyal tesislerin otel bölümü ve diğer bölümlerinden faydalanabilecekler" başlıklı 31.maddesinde belirtilen diğer kişiler tesisimizden faydalanabilmektedirler. 
 • Koylarımızdan, Seçmeli Yemek (Alakart) ve Kafeterya bölümlerimizden  ücreti karşılığında günübirlik yararlanılmaktadır.

 

*Otel bölümünde konaklama hariç başka hangi hizmetlerden faydalanabilirim?

 • ​Ücretleri misafirlerimiz tarafından ödenmek şartıyla çelik kasa, çarşaf-pike değişimi ve çamaşır yıkama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.​

*Odalarınızda Havlu ve Terlik bulunuyor mu?

 • Odalarımızda Havlu ve Terlik bulunmamaktadır.

*​Mensup yakınıyım, kampınıza nasıl başvurmalıyım? 

 • ​Teşkilat mensubuna ait bilgiler kısmına yakını olduğunuz Emniyet Teşkilatı Personelinin bilgileri yazılarak kendi adınıza Sosyal Tesisler Giriş Kartı olmak şartıyla başvuru yapabilirsiniz.

*Bütün kamp odalarınız deniz manzaralı mıdır?​

 • Deniz manzaralı 30 odamız bulunmaktadır. Katlı odalarımızın bazılarının 2. ve 3. katından deniz manzarası görülebilmektedir, ancak genel olarak odalarımız deniz manzaralı değildir. Tüm odaların denize yakınlığı 25-100 metre civarındadır.

 ​*Şehit yakınıyım ücretsiz konaklayabiliyor muyum?​

 • Sosyal Tesisler Kuruluş Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 34.Madde 3-c bendi gereğince; c) Emniyet Teşkilatı şehit mensuplarının anne ve babası, evlenmemiş eşi ile on sekiz (18) yaşını bitirmemiş, öğrenci ise yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş erkek çocukları ve evlenmemiş kız çocuklarından yatak ücreti alınmaz.
 • Aynı yönetmeliğin 33/6. Maddesi gereğince “Sosyal tesislerde ücretsiz kalabileceklerin, tüm sosyal tesislerde bir yıl içerisinde konaklayabilecekleri süre en fazla on beş (15) gün, kamplarda ise bir (1) kamp dönemidir.” denilmektedir.

*Adıma kamp tahsisi yapıldı, iptal ettirmek için ne yapmalıyım, yatırmış olduğum kamp avansı iade ediliyor mu?​

 • Tahsis edilen dönemin iptali için Müdürlüğümüze hitaben iptal dilekçesi yazarak faks veya e-mail ile göndermeniz gerekmektedir. Eğer kamp avansı yatırmış iseniz dilekçenizde paranın iade olacağı İBAN numaralı banka hesabını ve hesabın kime ait olduğunu bildirmeniz ve yatırmış olduğunuz avansa ait dekontu dilekçe ekinde göndermeniz gerekmektedir. Kamp döneminin başlamasından bir hafta öncesine kadar iptal için dilekçe gönderenlerin avansları aynen iade edilecektir. Geçerli bir mazereti olmaksızın bu süreden sonra vazgeçtiklerini bildirenlere her gün için avansın %5’i oranında kesinti yapılmak suretiyle avansları iade edilecek, kamp döneminin başlamasına kadar vazgeçtiklerini bildirmeyenlerin ise avansları iade edilmeyerek gelir kaydedilecektir.​

 *Kamp döneminde tarafıma tahsis edilen odayı beğenmediğim takdirde odayı değiştirebilir miyim?​

 • Odaların müsait olması durumuna göre değişiklik yapılabilir, tahsis edilen odaya yerleştikten sonra oda değişimi yapılması karşılığında 2017 yılı için 40 TL oda değişim ücreti alınır.

*Oda yatak kapasitesinden fazla birey gelmemiz halinde nasıl yardımcı olunuyor?

 • Odanın durumu ve misafirin talebine göre günlük 14,00.-TL ücreti karşılığında ek yatak verilmektedir. Ayrıca verilen ek yatak sayısı kadar kişi başı günlük yemek ücreti ilaveten alınacaktır.  

*Kampınıza gelirken Emniyet Mensubu harici misafir getirebilir miyim?

           ·  Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Tesisler Kuruluş, Görev ve Çalışma yönetmeliğini 50.maddesi gereğince"    

                   (1)Emniyet Teşkilatı mensuplarının veya Emniyet Teşkilatı mensubu yakınlarının refakatinde gelenler, sosyal tesislerden aynı ücret ve şartlarda yararlandırılırlar.

           (2) Refakatte gelenlerin otel bölümünden yararlanabilmeleri, Emniyet Teşkilatı mensubu veya sosyal tesislere giriş kartı olanlar ile birlikte otelde kalması koşuluna bağlıdır. Refakatte yararlanacaklara otel bölümünden en fazla iki (2) oda tahsis edilebilir. Ancak durum müsait olduğu takdirde tahsis arttırılabilir.

 

*Denize girebileceğimiz koylar hakkında bilgi verir misiniz?

 • 3.5 Km uzunluğunda sahil şeridimiz olup, tesisimizde 7 adet Koyumuz vardır. 3,4,5,6 ve 7. koylarımızda denize girilmekte, koylarımızda şezlong ve şemsiye ücretsiz olarak kullanılmaktadır.
 • 6. Koy “ENGELSİZ” koy olarak dizayn edilmiş ve hizmete açılmıştır.

 *Koylarda Deniz derinliği nasıldır?

 • 3. Koy dışında, diğer koylarımızdaki deniz derinliği her yaş grubu için uygundur.         

*İklim durumu nasıldır?

 • Karadan denize esen rüzgâr ile nem oranı düşük olup, astım hastalarına tavsiye edildiği bilinmektedir. Tesislerimizde 14.000 civarında ağaç olup, bol oksijen ve temiz bir havası vardır.  

*Engelsiz Parkınız var mıdır?

 • Tesisimizde 11 yaş grubu engelsiz parkımız mevcuttur.

*Sularınız içilebiliyor mu?

 • Sularımız aşırı derecede kireçli olduğundan dolayı içilmesi uygun değildir.

*Kampınızda hangi spor tesisleri bulunmaktadır?

 • Kampımız içerisinde Tenis Kortu, Halı Saha, Çim Saha, Kondisyon Salonu ücretli olarak, koşu ve yürüyüş yolu, açık alanda 2 ayrı yerde bulunan spor aletleri ise ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

*Servisiniz var mı?

 • Özel aracı ile gelmeyenler için, kamp dönemi bitiş günleri otogara servis çıkarılmaktadır.

*Kampınıza giriş ücretlimi dir?

 • Kampımızda konaklayanlar dışında günü birlik gelen misafirlerimizden (duş, wc, otopark, vb ücretleri karşılığında) Maliye Bakanlığının Tebliğine uygun kişi başı 10 TL Nizamiye Girişinde ücret alınmaktadır.​​

*Kampınıza Ulaşım Durumu nasıldır?

 • Otobüs ile gelecek konuklarımız, otogarda indikten sonra 6 Km. mesafedeki tesisimize taksi veya otogar önünden geçen Yeşilkent dolmuşları ile ulaşabilirler.
 • Uçak ile gelecek konuklarımız, İzmir Adnan Menderes Havalimanından Havaş servisleri ile İzmir otogarına giderek oradan Didim Seyahat veya Söke Birlik Otobüsleriyle gelebilir, otogarda indikten sonra taksi veya otogar önünden geçen Yeşilkent dolmuşları ile Tesisimize ulaşabilirler.​

 

İYİ TATİLLER DİLEKLERİMİZLE... 
 
 
​​​​​​​​​​​​​​​​​​
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • CİMER
 • KURUMSAL E-POSTA
 • POLİS AKADEMİSİ
 • E-DEVLET HİZMETLERİ
 • PEKAY
 • POLİS RADYOSU
 • EGM ÇOCUK SAYFASI
 • POLİS BAKIM ve YARDIM SANDIĞI
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ